Ads Top

SEO İÇİN YARDIMA İHTİYACIM VAR!!


Merhaba! Bloggerlar olarak çok okunmamaktan şikayetçiyiz hepimiz. Ben de öyle fakat bunun nedeni yazılarımızın kötü olması değil sadece fazla kişiye ulaşamaması olduğunu düşünüyorum hatta eminim. Yazılarımın daha fazla kişiye ulaşması için facebook, youtube, twitter sayfası açtım fakat halen istediğim noktada değilim. Seo işinden de pek anlıyor değilim. Sanırım bir seo danışmanına ihtiyacım var..

Şöyle anlatayım, sizin de kullanmış olduğunuz ve memnun olduğunuz bir seo firması var mı? Tüm ayarlamaları yapacak ve fikir verecek aynı zamanda uygun fiyatta olacak. Yardımlarınızı bekliyorum.
Mail: Benmeczup@gmail.com 

15 yorum:

 1. Profesyonel destek almadan öncesi buradaki yazılarıma bakmanı öneririm, uygulamıyorsan uygula derim. Faydasını görürsün.

  https://semihkececioglu.blogspot.com/search/label/SEO

  YanıtlaSil
 2. Yardım isterken yardım edeceğiniz bir konu bu. Blogger yapısı ve blog dünyası ile ilgili yazan arkadaşlar mutlaka öneri de bulunurlar. Ben Blog Hocam da -ixir- seo firmasını öneren bir yazı okumuştum. Belki gerek kalmadan kendiniz uygularsınız, kolay gelsin. Sonuçları okuruz yine..

  YanıtlaSil
 3. Bence Blogger'da seo firmasına gerek yok.Seo firmaları genellikle yüksek maliyet çıkarıyorlar.(500 TL ile 2000 TL arası ) Ürün satışı, marka olmak isteyen firmaların,rekabet içinde olan firmaların tercihidir.Bir blog yazarının rekabet edeceği bir ortamın olmadığını düşünüyorum.Herkes kafasına göre ,yazmak istediklerini yazıyor.
  Google aramalarında Blogger seo ayarları,seo nasıl uygulanır v.s gibi aramalarda önünüze bir çok faydalı yazı gelecektir.

  Öyle bir yazı paylaştınız ki eyvah eyvah :)) Şimdi burada herkes seo uzmanı,seo profesörü :))

  Şaka bir yana size her kim Google 1.sırada yer almayı vaad ediyorsa hızlıca uzaklaşın derim :))
  Nacizane önerim bıkmadan ,usanmadan güncel yazılarınıza devam edin.Google amcam mutlaka görecektir.
  Sizin yazılarınızı severek takip eden biri olarak blogunuza her girdiğimde yorum yapsam da en az 5 yazınızı okuyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, fakat bence böyle kalmamalıyız biz de rekabete girişmeliyiz. Ben saçma yazılar kadar okuyacağımı düşünmüyorum ama ne kadar insana bir şeyler katabilir veya bir şeyler alabilirsem bu benim yararıma olur :)

   Sil
 4. benimde hiç anlamadığım konular ama ben sadece kendimce biraz zaman geçirip ufak tefek şeyler yazmaya çalışıyorum onun için bu konuların içine hiç girmedim ama sayfanı takip ediyor ve denk geldikçe yazılarını okumaya çalışıyorum.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim =) belki de benim blogdan beklentim büyük. Çünkü benim amacım yazayım kendim için değil. Ben zaten biliyorum yazdıklarımı ben çok okunsun diye yazıyorum =D

   Sil
 5. Çok anlamadığım konular...
  Doğuş Hakan Yılmaz, BlogHocam ve Blog Tecrübesi bloglarında okuduklarımı uygulamaya çalışıyorum genelde. Ne kadar uygulayabiliyorum, emin değilim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hepsini takip ediyorum ama ne yapsakta pek yararı olmuyor, çok denedim.

   Sil
 6. SEO diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum. SEO tamamen para kazanma amaçlı bir danışmanlık sistemi oldu. Bu konuyla ilgili video ve yazılarım var.

  Youtube gelince: eğlence ve gereksiz şeyler; zaman harcayacak, düşündürmeyecek videolar iş yapıyor. Ben 2 yıllık Youtube kanalımı sildim ve yeniden açtım. İçi boş sıradan alaycı karşıdakine faydası olmayacak videolar yapıyorum. Özellikle başlık önemli...

  Blogda ise artık kimse internette yazı okumuyor. Blogların yerini zaten büyük sosyal medya siteleri aldı. Her konuda içerik üreten yazarları var. Bloglar için güncel konular, çok merak edilen konular, tavsiyeler daha fazla ilgi görüyor. Tabii ki crack gibi korsan yazılım dağıtımı. Bilgeliğe yer yok...

  SEO denilen şey 8-10 maddeyi geçmez. İnsanların ilgi alanı değişti... Bilgelik ya da kişisellik artık önemini yitirdi. Sana konuyla ilgili deneme yanılma yoluyla öğrendiklerimi e posta olarak gönderebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ben de bir yıllık blog tecrübemde bizim yazdığımız türdeki yazıların çok alıcısı olmadığını öğrenmiş oldum. Umarı youtubede izlenirsiniz. Youtube biraz farklı bir dünya.

   Sil
  2. Evet kişisel yazılar kültür içerikli yaşamın içinden yazılar okunmuyor. YouTube da aynı orada da durum farklı değil.

   Blogda başlık ve etiket ve içerik uyumu gerekli. Etiketler içerikle uyumlu olmalı. Başlık insanların arayacagi kelimeler içermeli. Yayın için alt başlık ve açıklama yazısı... Blog için de meta etiketleri blog tanımı SEO bu kadar... İçerik güncel teknoloji gibi konular olunca ilgi çekiyor. YouTube'da bile durum aynı.

   Ben bazen her şeyin şans işi olduğuna inanıyorum.

   Oyun
   Teknoloji
   Para kazanma
   Saçma anlamsız şeyler

   İşte internetin en çok ilgi gören konuları.

   Özellikle şablon çok önemli. Şu anki şablonun çok iyi. Bazı Js kodları Google indeksini engelliyor. Bununla ilgili çok ilginç bir deneyimim de var.

   Sil
 7. Seo uygulaman gereken kriterler Ömer. Temandan yazılarına kadar her detayı ilgilendiriyor. Meta etiketlerin doğruysa ve anahtar kelimelerine dikkat ederek özgün yazılar yazıyorsan iyi yoldasın demektir. Sayfa hızını etkileyecek bir kaç eklentiden de kurtulursan daha iyi olur.

  Senin yazılarını beğendiğimi her zaman söylerim sadece ilgi alanı meselesi biraz da. Spor veya teknoloji konularında olsan daha çok okunursun mesela. Senin gibi düşünce yazılarına ağırlık verenler daha uzun, kapsamlı bilgiler ve fikirler barındırmalı diye düşünüyorum. Bir çok detay var ama sormak istediğin bir şey olursa ücretsiz yardımcı olmaya çalışırız. Seo firmaları başarı sağlar ama kalıcı olmak zaten zor olan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Doğuş abi, sizin yazılarınızdan yola çıkarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum fakat benim beklentilerim falan çok yüksek olduğundan memnun olamıyorum, belki de çok şey beklememem gerek blogdan.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.