Ads Top

Alışkanlıklar ve Tırtıl Hikayesi 🐛 Bir de Kitap Önerisi 📓


Birkaç ay önce sinemada olan filmler sanırım yeniden sinemaya geliyor. Sevindim ama iki kere sinemada izlenecek bir film yapıldı mı tartışılır neyse bu konumuzla alakasızdı.

Bugün ben de eskiden okumuş olduğum kitapları tekrar okumaya karar verdim. Neden diye soracak olursanız hafızam bu yıl stres ve b vitamini eksikliğinden dolayı zayıfladı. Her şeyi unutur oldum. Vitamin aldığım halde artık aklıma düştü ya hafızamın kötü olduğu imkansız iyi olduğuna ikna edemem kendimi. Normal hayatta hepimiz bazı şeyleri unuturuz örneğin anahtar vs. İşte ben bunları unutugumda hepsini vitamin eksikliğine verdiğimden durumlar karışık. Bir de bu yıl sınavlara hazırlanıyorum. Düşünsenize sabah çalıştığınız dersin akşam olunca adını falan unutuyorsunuz 😱

Evet konumuz bu da değildi, kitaptı. İlk olarak en sevdiğim kitaplardan biri olan Ahmet Şerif İzgören'in "Şu hortumlu Dünyada Fil Yanlız bir Hayvandır" adlı kitabını okumaya başladım. Okumadıysanız mutlaka okumanızı öneririm. Veya en azından Youtube'a Ahmet Şerif İzgören - Avucunuzdaki Kelebek yazıp seminerini izleyin. Hayran kalacağınıza eminim.

Kitapta yazar küçük bir deneyden bahsediyor. Ve bu alışkanlıkla ilgili bir deney. Bu deneyi sizlerle paylaşmak istedim ve yorumlarınızı merak ettim. Okuduktan sonra yorum yazmayı unutmayın. Hikaye sizlerle:

Bir gurup tırtılı boş bir saksınız üzerine yerleştirmişler ve önlerine yiyecek koymuşlar. Tırtıl dönerek yemeye başlamış. Bir süre sonra tırtılları saksıdan aşağı indirip aynı dairesel şekille yiyecekleri koymuşlar. Tırtıllar dönerek yemeye devam etmiş ve buna alışmışlar. Sonra yemekleri bulundukları noktadan iki santim uzağa koymuşlar. Ve tırtıllar açlıktan ölmüş.

4 yorum:

 1. Kitabın adı doğru mu? İnternette aratıyorum ama bulamıyorum.

  Tırtıllar gurup vaktinde mi teste tâbî tutulmuş acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabın adı doğru evet " Şu hortumlu Dünyada fil Yanlız bir Hayvandır"

   Sil
  2. Hah şimdi buldum! "Şu Hortumlu Dünyada Fil YaLNız Bir Hayvandır" imiş. :)

   Teşekkürler...

   Sil
 2. BRYAN ROLAND TARAFINDAN KREDI ALMAK

  Ben adiyla Bryan Roland'im, bu araci tüm kredi arayanlari çok dikkatli olmalari konusunda uyarmak için kullanmak istiyorum çünkü her yerde aldatmaca var, Birkaç ay önce maddi olarak zorlandim ve çaresizlik yüzünden birkaç çevrimiçi borç veren tarafindan dolandirildim.

  Bir arkadasim beni Bay Stephen Williams (Korkunç bir adam) olarak adlandirilan ve bana stressiz 72 çalisma saati altinda 145.000 Avro kredisi ödünç veren çok güvenilir bir borç verene yönlendirene kadar neredeyse umudumu yitirmistim. Postayla sirkete açiklarim ve tek söyledikleri artik aglamak degil, çünkü bu sirketten kredi alacak ve ayrica onlarla iletisime geçme konusunda dogru seçimi yaptim, kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim. benim ve sokum için bana borç verildi.

  Herhangi bir krediye ihtiyaciniz varsa, hemen sununla iletisime geçin: stevewilsonloanfirm@gmail.com WhatsApp: +393510675312

  Bu araci, sahte borç verenlerin eline geçtigim cehennem yüzünden tüm kredi arayanlari uyarmak için kullaniyorum.

  Yardiminiz için STEVE WILSON Kredi FIRMASI tesekkür ederiz

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.