Ads Top

BURS VERİYORUZ SAÇMALIĞI / Gündemden Haberler #2 💰Merhaba, öncelikle size yeni anladığım bir şeyi söyleyeyim İnsan öfkeli, dertli ya da üzgün değilse ortaya bir yazı çıkmıyor. Mutlu olan insan ne yazsın ki. Yine öfkeliyim.

Instagram kullanıyorsanız illa gördüğünüz bir gönderi vardır bu sıralar (Montenegro dan Burs veriyoruz). Benim takip ettiğim kişiler çoğunlukla öğrenci olduğundan ben onlarca kez gördüm bu gönderiyi.
 -bu arada Instagram: @omerstt

Bilmeyenler için kısaca konuyu anlatayım. Instagram üzerinden biri bir paylaşım yaptı bir öğrenciye 8 ay boyunca her ay 150 euro burs vereceğiz şartlar bu gönderiyi beğen, beni takip et, ve bu gönderiyi hikaye olarak paylaş.

Amaç burs vermek gibi görünebilir fakat bu çok güzel bir takipçi kasma yöntemi oldu. Yani öğrencinin umudu, muhtaçlığı kullanılarak güzel fırsatçılık yapıldı. Yuzbinlerce kişi çekilişe katıldı ve bunun piyangodan bir farkı kalmadı. Ve bu fırsatçılığı yapan sayısı baya arttı.

Her neyse daha fazla öfkelenmek istemiyorum. Bunu sadece normal insanlar değil vakıflar falan da yapıyor. Senden durumu olmadığı için burs isteyecek bir öğrenciye neden sayfalarca form doldurtturup kısa sürede toplaması zor belgeler istersin. Neredeyse ebemin doğum belgesini isteyeceksin. Amaç öğrenciye yardım etmekse bir şekilde edilir fakat senin bu yaptığın kafa karıştırmak, insanları uğraştırarak yormak. Bir de dosya parası alanlar varmış. Daha fazla söyleyecek bir şeyim yok ben çalışır okurum, fakat benden ülkeme istekli bir şekilde katkıda bulunmamı bekleyemessiniz, nokta.

3 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.