Ads Top

2019 YILINIZI PLANLAYIN / BENİM PLANLARÖncelikle yeni yılınızı kutlarım. Artık 2019 yılındayız. Daha da geç kalmadan yeni yılı planlamamız gerektiği düşüncesinde bu yazıyı yazıyorum. Zaman hızlı geçiyor. Düşünsenize 2030 yılı artık 2005'ten daha yakın.

2018 benim için verimsiz bir yıldı. Yılın yarısı üniversiteyi kazanmaya uğraşmakla diğer yarısı da üniversiteyi anlamaya çalışmakla geçti. Kendime maalesef yeni şeyler katma fırsatı bulamadım. Başıma gelen iyi ve kötü şeylere bakarsam eşit bittiğini söyleyebilirim yılın. Plansız ve verimsiz geçen bu yıldan ders alıp 2019 yılını en iyi şekilde planlayıp mümkün olduğunca verimli geçirmeyi planlıyorum.

HATALAR

Geçen yıl, yaptığım çokça hata var. Öncelikle bunları tespit edip tekrar etmeyerek yeni yılın daha verimli geçmesini sağlayabilirim. Hatalar şu şekilde:

- Sosyal medyada uzun vakit geçirmek.
- Dizi izlemek.
- Youtube'da kaybolmak.
- Yeterince kitap okumamak.
- Belgesel izlememek.
- Yeterince yazı yazmamak.
- Tiyatroya gitmemek.
- Gündemi takip etmemek.

Baya da hata varmış yazarken fark ettim sizin de yazmanızı tavsiye ederim. Yazdıkça aklınıza geldiğini fark ediyorsunuz. Bir de iyi yaptıklarımız vardır belki, faydalı alışkanlıklar.

FAYDALI ALIŞKANLIKLAR

Devam ettirmemiz gereken alışkanlıklardır bunlar, kendimde çok fazla olduğunu sanmıyorum ama yazmaya başlıyorum hadi bakalım:

- TV izlememek.
- Kütüphaneye gitmek.
- Önemli (ilham veren, doğru yönlendiren) insanları takip etmek.
- Arkadaş edinmekten çekinmemek.
- Okul topluluklarında aktif olmak.
- Etkinlikleri takip edip katılmak.

Bunları analiz etmek çok önemlidir. Ardından hedefleri belirlemek ve harekete geçmek gerekmektedir, şimdi hedeflere geçelim.

HEDEFLER

Şuan okuduğum bölüm Yönetim Bilişim Sistemleri ve hayallerim de çoğunlukla bu yönde kendimi geliştirmek. Kısaca bölümümden bahsedecek olursam şöyle anlatırım, işletme ve bilgisayar mühendisliğinin karışımı olan bu hibrit bölüm bilişimden anlayan yöneticiler yetiştirmek üzerine kuruludur. Yani hem pazarlama hem yazılım, iktisat, muhasebe hem de veri tabanı, algoritma. Yani gelişmeye açık güzel bir bölüm. Araştırmalarım sonucu da yazılıma başlamanın ve bu sektörde gelişmenin yolunun ingilizceden geçtiğini öğrenmiş oldum, ilk hedefim de şu şekilde:

- İleri düzey ingilizce öğrenmek.

Tabi ki sadece hayal kurmak yeterli olmayacaktır. Harekete geçmek gerek. Bunun için de udemy'den bir ingilizce eğitim seti satın aldım. 

- Blog sayfamı daha da zenginleştirmek.

Bunun için daha fazla araştırma yapıp yazı yazmaya uğraşacağım.

- Daha çok gezmek.

Gezmenin tadının çok başka ve güzel olduğunu gezince anladım. Üniversite için önce Antalya'ya geldim ve ardından topluluklar ve etkinlikler vasıtasıyla Bursa ve Ankarayı çok uygun fiyatlara gezdim. Örneğin Anıtkabir'i ve Ankara'nın merkezini 40tl Bursa'yı da 65tl'ye gezdim. Bunun gibi fırsatları değerlendirmeye devam edeceğim.

YANİ SONUÇ OLARAK

Bu yılın daha çok gelişmeye açık olduğum bir yıl olması için çabalayacağım. Bunu da sistemli bir şekilde yapmaya çalışacağım. Bir kitap okuma listesi, izlenecek filmler, belgeseller listesi, bir ingilizce öğrenme haftalık ilerleme programı gibi listeler oluşturup bunlar ile daha güzel bir yıla adım atacağım. 

Umarım sizi daha çok arkadaş edindiğiniz, daha çok okuyup izleyip öğrendiğiniz, daha çok gezdiğiniz mutlu bir yıl bekliyordur. Görüşmek üzere... Not: Yorum yapıp bana bir selam çakmayı unutmayın. Sizin planlar nasıl?

7 yorum:

 1. Öncelikle en içten selamı vermekten mutluluk duyuyorum. Selam sana arkadaşım. Yorum yaparak sana destek olmak istedim . Dışarda o kadar boş işlerle uğraşmak isteyen ve hayatı stabil olan insanlar varken gelecekle ilgili böyle güzel planları olan birini tanımak umut verici.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler son zamanlarda aldığım en güzel yorumu yaptınız :)

   Sil
 2. Planlarını sekteye uğramadan gerçekleştirmeni dilerim! Yolun açık olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler umarım hepimizin hayalleri, hedefleri gerçekleşir :)

   Sil
 3. Umarım senin için harika bir yıl olur! Mutlu seneler!

  YanıtlaSil
 4. sayfanızı yeni keşfettim ve yazılarınız çok hoşuma gitti inşallah uzun yıllar paylaşımlarınıza devam edersiniz ^_^ sayfama da beklerim profil resmime tıklayıp ulaşabilirsiniz :)

  YanıtlaSil
 5. BRYAN ROLAND TARAFINDAN KREDI ALMAK

  Ben adiyla Bryan Roland'im, bu araci tüm kredi arayanlari çok dikkatli olmalari konusunda uyarmak için kullanmak istiyorum çünkü her yerde aldatmaca var, Birkaç ay önce maddi olarak zorlandim ve çaresizlik yüzünden birkaç çevrimiçi borç veren tarafindan dolandirildim.

  Bir arkadasim beni Bay Stephen Williams (Korkunç bir adam) olarak adlandirilan ve bana stressiz 72 çalisma saati altinda 145.000 Avro kredisi ödünç veren çok güvenilir bir borç verene yönlendirene kadar neredeyse umudumu yitirmistim. Postayla sirkete açiklarim ve tek söyledikleri artik aglamak degil, çünkü bu sirketten kredi alacak ve ayrica onlarla iletisime geçme konusunda dogru seçimi yaptim, kredi basvuru formunu doldurdum ve talep edilen her seyle devam ettim. benim ve sokum için bana borç verildi.

  Herhangi bir krediye ihtiyaciniz varsa, hemen sununla iletisime geçin: stevewilsonloanfirm@gmail.com WhatsApp: +393510675312

  Bu araci, sahte borç verenlerin eline geçtigim cehennem yüzünden tüm kredi arayanlari uyarmak için kullaniyorum.

  Yardiminiz için STEVE WILSON Kredi FIRMASI tesekkür ederiz

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.